Zabawa z drewnem
Marzec 12, 2018
Ekologiczne zabawki
Marzec 15, 2018
Show all

Drewno wszędzie się sprawdzi – w zabawkach także

Powrót zabawek drewnianych

Zabawki drewniane nie są tak popularne w obecnych czasach jak jeszcze kilkanaście lat temu. Dzisiejszy rynek zdominowany jest elektronicznymi gadżetami i chińskim plastikiem, z którego zrobione jest niemal wszystko. Na rynku dzieje się tak z powodu cięcia kosztów i szukania jak najtańszych materiałów. Czy jest więc jeszcze miejsce dla starego, poczciwego drewna na rynku zabawek dla dzieci?

Drewno wciąż jest wykorzystywane w tworzeniu tych akcesoriów, jednak ilość ich nie jest tak duża. Przygotowanie i obróbka surowca jest bardziej czasochłonna i kosztowna, przez co producenci często rezygnują z tej metody zamieniając ją tańszą. Mając tak szeroki wybór asortymentu, dzisiejszy klient musi wziąć pod uwagę wiele czynników. Najczęściej okaże się, że dopłacając kilka złotych i kupując zabawkę drewnianą oszczędzimy dziecku wiele przykrości. Trwałość to jedna z najważniejszych cech tych artykułów. Drewniana zabawka jest najczęściej nieśmiertelna. Raz kupiona służy przez wiele lat i to kilku pokoleniom. Drewniane klocki czy układanki to klasyka gatunku, którą powinno bawić się każde dziecko. Wybierając zabawkę należy wziąć też pod uwagę jej wpływ na rozwój intelektualny dziecka. Niejednokrotnie pobudzą one wyobraźnię i intelekt dziecka bardziej niż gadające roboty, czy świecące i migające elementy.

Zabawka musi być bezpieczna!

Warto pamiętać przede wszystkim o bezpieczeństwie. Zabawka ma bawić, uczyć, ale nie może zaszkodzić. Szukać należy przedmiotów z oznaczeniami bezpieczeństwa i atestami CE. Jest to gwarancja spełnienia wymogów z zakresu bezpieczeństwa i ekologii.

Nie zapominajmy tez o tym, by zabawki odpowiadały wieku dziecka. Zbyt ambitne mogą szybko zniechęcić i zostaną odrzucone w szary kąt. Młodsze dzieci ucieszy prosta, nieskomplikowany przedmiot. Starsze potrzebują troszkę trudności, jakiegoś wyzwania, by pobudzić swoją ciekawość.